Neodhlašovat Zapomenuté hesloNový uživatel
Diskuze    •    Nástěnka    •    Články    •    Zpěvník    •    Odkazy    •    T.O. On The Roads
Seznam témat  •  RSS  •  Pravidla a nápověda  •  Nové téma


Trampská tlachárna
Místo pro volný pokec o trampingu a vůbec o tom, o čem se chce trampům zrovna tlachat.


Ječmen
editovat    smazat    03.03.2016 - 12:15    #

Ahoj kamarádi! Přeposílám celé znění mailu od kamaráda Rafiky mladšího a tímto vás co nejvíce žádám o pomoc při sepsání petice.

Vážení přátelé, možná se to k vám ještě nedostalo, ale Povodí Vltavy se chystá zničit krásné údolí Berounky mezi Roztokami a Liblínem stavbou přehrady z důvodu údajné ochrany před povodněmi… Tento obludný projekt by znamenal nejen konec vodáctví na Staré řece, ale i zničení nádherného kraje Oty Pavla, o ochraně Berouna před povodněmi, hlavně těmi stoletými bych si dovolil dost pochybovat… http://www.pvl.cz/…i-nadrze.pdf Podobný záměr měli komunističtí megalomani v 80. letech, ale pod tlakem rodícího se hnutí za ochranu přírody z tohoto obludného plánu ustoupili. Nepovedlo se to komunistům v 80.letec,ne­dopusťme to ani my… Dovoluji si tímto obrátit se na Vás výjimečně s prosbou o podpis petice, která může této nebezpečné snaze zabránit… http://www.petice24.com/…oli_berounky

prosím o šíření této petice mezi své známé a přátele, naše krásná Berounka si to zaslouží…

Krom jiného by také zanikla hospoda „U Rozvědčíka“ a možná by došlo ke zvýšení hladiny Berounky tak, že by bylo ohroženo i naše Údolí Zatracených na Tyterském potoce, kde se již 49 let konají potlachy naší trampské osady Kamarádi Stré řeky. Dopustíme to? Podpis petice je dobrovolný. Můj táta Rafika by to určitě podepsal,jako i já. Děkuji

Tomáš Petříček, Rafika mladší, člen osady Kamarádi Stré řeky (1966–2016)

PS: dovolil jsem si použít část textu z mejlu pana Urbánka, vedoucího vodáckého maratonu na Berounce

Calvera55
editovat    smazat    26.02.2016 - 10:27    #

Ahoj všichni narazil jsem na zajímavej článek možná,že to už někdo zkoušel,ale já to čtu prvně tak tedy jak ze špinavé vody udělat čistou v přírodě zadara.http://tn­.nova.cz/clanek/to­mu-neuverite-pitnou-vodu-vyrobite-pomoci-vetve-z-borovice.html
:-16)

awe
editovat    smazat    17.02.2016 - 19:54    #

Ahoj, je tu někdo, kdo pamatuje legendární soutěž Bílý náčelník? Či dokonce nějaký její výherce?

Tony
editovat    smazat    16.02.2016 - 11:04    #

Před šedesáti lety byla založena osada Zlatý klíč, kterou se otevřela cesta do Země tří sluncí, aby se časem slova – Hoboes, Divnej pták, Fort Hazard – stala nedílnou součástí trampského slovníku. Přijmi odkaz na článek, ve kterém je kromě osadní historie i na padesát fotografií, z nich část je publikována úplně poprvé: http://www.trampsky-magazin.cz/…lic-555.html

Tony
editovat    smazat    15.02.2016 - 10:20    #

Výstava věnovaná Kapitánu Kidovi: http://www.trampsky-magazin.cz/…zeu-551.html

Tony
editovat    smazat    15.02.2016 - 10:18    #

Ano je – napiš si o zvadlo na zlhorecka(zavi­náč)seznam.cz

nataniel
editovat    smazat    09.02.2016 - 16:21    #

Ahojte,

Bude tohto roku akcia Zlatá horečka ?

Ďakujem za info

Ječmen
editovat    smazat    14.01.2016 - 19:30    #

Tak to je dobře. :) Sice ho neznám osobně ale škoda každého člověka, který má rád přírodu! Rád bych ho někdy potkal :)

Brdman
editovat    smazat    13.01.2016 - 14:55    #

Jo,je to věrohodná informace..Dou­fám,že už bude v pohodě.Je to dobrej chlap.

Calvera55
editovat    smazat    13.01.2016 - 08:03    #

To by byla paráda,je to skutečně věrohodná informace? :-16)

Brdman
editovat    smazat    12.01.2016 - 15:43    #

Thomas teď funguje na facebooku takže dostal rozum a žije.

Ječmen
editovat    smazat    10.01.2016 - 20:13    #

Nemáte o Thomasovi někdo nějaké zprávy?

DAdy
editovat    smazat    25.12.2015 - 23:45    #

Chlapi, myslim, ze minimalne par z vas, ktori ste z Prahy a „brďáci“, tak snad mate Thomasovu adresu. Skuste mu zazvonit pri dverach, nech si zbali a vytiahnite ho von. Mozna to nebude na nejaky vyslap, cloveku s podlomenym zdravim to moc dobre nechodi, ale niekedy staci aj prechadzka po parku.
ps – dufam, ze otvori
pps – ja jeho adresu mam, ale mam to trochu z ruky :-(
ppss – Thomasi, chvilu som vahal, ci to takto napisat, ale co uz, ked si o to koledujes

Chamelleon
editovat    smazat    25.12.2015 - 22:21    #

Thomasi, kamaráde… Nejdřív jsem ti chtěl říct, že jsi pěknej hajzl a sobec, nechat tu ostatní kamarády, lidi, kteří tě mají rádi a prostě to zabalit. To tě ani na okamžik nenapadlo, že jim bude smutno, že se jim třeba bude stýskat? Kde vůbec bereš tu drzost a právo vzít si život, když sis ho sám nedal?

Pak jsem si ale uvědomil, že ještě před rokem jsem ty vánoce, život, možnosti a vůbec všechno kolem viděl stejně, ne-li hůř. Já mám oproti tobě tu smůlu, že nežiju v ČR. Taky jsem chtěl se vším skončit. A pak jednou přišel mail. Mě jich denně chodí hodně, ale tenhle byl něčím jiný. Psal mi kamarád, že bylo 15 výročí od založení Žluté Kliky. A v tu chvíli jsem si uvědomil, že nejsem jenom JÁ!, ale i ti kolem. Koupil jsem si letenku, vzal si dovolenou a o měsíc později jsem ještě se třema kamarádama seděl na jednom maličkém kempu v Roverkách a ve tři ráno chlastal neskutečně drahý Portský z lahve, k tomu přikusoval buřta a bylo mi děsně fajn. V tu chvíli mi došlo, že můžu děkovat jen tomu nahoře, že jsem to skoncování se životem nedotáhnul do konce.

Ten víkend v Roverkách byl tím nejkrásnějším a nejdůležitějším za posledních 20 let. Protože v neděli jsem v Zahrádkách u vlaku potkal „JI“. Spolužačku ze základky a moji první tajnou lásku. Zašli jsme na kafe, pak ještě dvakrát… Naposled nechala ujet vlak domů, pak další a ještě jeden… Dneska jsme spolu, i když jsme od sebe přes 1500km. Ale na vzdálenosti nezáleží. Důležité je, že jsme spolu, je nám fajn.

Proč ti to všechno říkám? Netuším, kolik ti je, mě je 40. Letos v září mi bylo. Kamarádi z osady a lidi, které jsem přes 15 let neviděl mi přichystali nejhezčí oslavu v životě a bylo to super. Plánujeme další společné vandry, v lednu hned dva po sobě. Chceš jet s námi? Není problém, jeden bude do Mšena a Kokořínsko, druhý do vojenského prostoru v Mimoni. S kamarádem Stevnem jedeme v dobových hadrech a s Perkuskama. Přijeď si vystřelit, na pivo tě pozvu, žvance bude dost a tabák do fajfky nebo cigára taky řešit nemusíš.

Jen neseď doma, protože my nepatříme mezi stěny. My jsme doma v lese, u ohně a pod širákem…

Kajk
editovat    smazat    24.12.2015 - 19:44    #

Ahoj Thomasi,nejspíš se neznáme a taky nevím,jak jsi starý nebo mladý.Ano,Seneca má v mnohém pravdu a o tom jsem se sám opakovaně plus mínus přesvědčil .Mohu Tě ujistit,že žádný „průser“ není tak velký,aby nemohl být daleko větší.Takže se vlastně momentálně nic neděje.„Jezdím“ ven víc než padesát let a vždycky mi pomohlo být někde „venku“,případně v kruhu kamarádů nebo duší, alespoň trochu spřízněných.Pokud není „póza“ to, co jsi nám tady předestřel,tak Ti doporučuji se na to...... zatím v----t a v roce novém ,nebo i teď vyrazit ven,Viz nabídky výše.Howgh.Kajk.

Ječmen
editovat    smazat    24.12.2015 - 18:57    #

Thomasi… Svět nečpí v tom co máš. Skutečný svět je v tom abys měl touhy, pokud člověku něco schází, může svým způsobem říct, že má alespon po čem toužit. Může to znít blbě. Ale my jsme troufám si říct – jedni z nejbohatších lidí, protože máme to, co nám nikdo nemůže vzít. Je to kamarádství, les a vůně ohnů. Jsou to srny ráno se probíhající v polích a jsou to noty písní vycházející z úst našich kamarádů a tónů kytar. Člověk může mít vše – peníze, ženy, auta a nabušený svaly… Ale může takový člověk říct, že je skutečně bohatý? A proto si myslím, že bys neměl házet flintu do žita. ANO do žita, ne do Ječmena! A trochu se zamyslet nad tím, co všecko tě v životě čeká pak, když teď to nemáš… Hawk

Duck
editovat    smazat    24.12.2015 - 16:12    #

Thomasi, tohle není řešení. Taky jsem měl jeden čas takový blbý nápady, ale přešlo to. ke všemu ta moje je má pořád a snažím se pomoct jak to jde i přesto, že tím trpím i já, ale já to zvládny. A ty to koukej taky zvládnout. Jsem z Dřevčic, takže do lesa kousek. Zrovna před chvílí jsem se pohádal s tou mojí a utek jsem do lesa se uklidnit. Ty vole drž se a mysli pozitivně. Nikdy není tak špatně aby nemohlo být hůř.

Tony
editovat    smazat    23.12.2015 - 16:13    #

Thomasi, neblbni! Tahle chandra přejde, každej si jednou za život prožije, kdy má pocit, že je všechno v prdeli a je čas to ukončit… Tak se tomu nepodávej. Na cestu do pekla je času dost. Na Brdech je to mnohem lepší…

Toulaway
editovat    smazat    23.12.2015 - 12:44    #

Ahoj Thomasi, neznáme se ale rád si vyslechnu tvůj příběh.. dneska se chystám na Brdy, nevím odkud jseš, ale rád Tě potkám na cestě a pozvu na pifko.. život je jen jedinej a dál se musí žít. Nevěs hlavu, práce se najde, ženská taky a bude líp.. člověk si musí sáhnout na dno, aby se měl od čeho odrazit.. a od toho jsou tu kamarádi ;)

Kdyby něco, zavolej mi 604 268 144. Ahoj Toulaway

Toulavej Medvěd
editovat    smazat    23.12.2015 - 12:39    #

Thomas – Ty teda máš žaludek
:-) takhle nás děsit Co vandřík po svátkách na Rač 28– 29. 12 nebo až do silvestra přijeď do Zakšína mezi 12 – 13 hodinou my tě tam vyzvedneme ;-)